הפקת ספר

סיימתם לכתוב את ספרכם, אתם בטוחים שבידכם רב המכר הבא, או שכתבתם סיפורי משפחה או ביבליוגרפיה. ועכשיו אתם תוהים מה השלב הבא – איך מתקדמים מכאן להוצאת הספר לאור.

קיימות הוצאות לאור גדולות שלא עוסקות כלל בספרים כמו שלכם והרבה הוצאות קטנות שמציעות לכם להוציא לאור את ספרכם. אבל כל ההוצאות הללו דורשות מכם תשלום עבור כל שלב ושלב בתהליך.

הפקת ספרים

למה לבחור בנו?

אנו מציעים לכם את שירות הפקת הספר בדרך שונה במעט. משרדנו מבצע את כל השירותים שהזכרנו בתחילה – עריכה, עימוד והגהה עבור הוצאות לאור.

בפנייה ישירות אלינו אתם חוסכים את העמלה של ההוצאות הללו ומשלמים רק עבור השלבים השונים.

השירותים היחידים שאנו לא מציעים הם הכנת הכריכה וההדפסה בבית דפוס. אנו נלווה אתכם בחלקים אלו ללא עמלה – נפנה אתכם לגרפיקאי או גרפיקאית המתמחים בהכנת כריכות ותשלמו להם ישירות. לאחר מכן נקשר ביניכם לבין בתי דפוס עמם אנו עובדים וגם הם יקבלו מכם את התשלום ישירות וכך למעשה תחסכו בעלויות הפקת הספר.

לסרטון בנושא לחץ כאן

הסבר על תהליך הוצאת ספר לאור: 

שלב העריכה

בשלב עריכת הספר עורך ספרותי ועורך לשון יקראו את הספר בקפדנות רבה, יעירו הערות על הניסוח ועל הכתיבה, ויתקנו תיקוני טקסט ושגיאות ניסוח והקלדה.

שלב זה של עריכת הספר נעשה בסבבים בין המחבר לבין העורך – בסבבים אלה העורך מתקן את הקובץ, מחזיר אותו לכותב עם מעקב אחר שינויים (כל התיקונים מסומנים על הקובץ) והמחבר צריך לקרוא את הספר ולאשר את התיקונים או לדחות אותם.

שלב העימוד

עם סיום העריכה של הספר כאשר המחבר והעורך מרוצים מן התוצאה הספר עובר לגרפיקאי אשר מעמד את הספר כלומר מגדיר את גודל העמוד, סוג הפונט, הכותרות, המרווחים בין השורות וכדומה. גם שלב זה נעשה בתיאום עם המחבר ואולי גם עם העורך ובסופו מתקבל קובץ של הספר מועמד.

שלב ההגהה

כאשר הקובץ כבר ערוך ומועמד הוא עובר למגיה אשר קורא אותו פעם נוספת קריאה שמוודאת שאין שגיאות כתיב וכי העימוד תקין.

לאחר שהוכנסו על ידי הגרפיקאי כל התיקונים של המגיהה – הספר מוכן לדפוס.

לסרטון בנושא לחץ כאן

הכנת הכריכה

בד-בבד עם הגהת הקובץ המועמד עובד גרפיקאי על הכנת כריכה לספר – גם שלב זה נעשה בתיאום עם המחבר שחייב לאשר את הכריכה לספר.

שלב בית הדפוס

הקובץ המועמד לאחר שאושר ועבר את ההגהה וכן קובץ של הכריכה מועברים לבית הדפוס. כאן על המחבר להחליט איזה סוג נייר (איכות הנייר ומשקלו); סוג כריכה (כריכה קשה או רכה); וכמובן איזו הדפסה (הדפסה דיגיטלית או הדפסת אופסט).

שלב העתקי שמש

לאחר שסיכמתם את כל הפרטים עם בית הדפוס – בית הדפוס מכין העתק של הספר שנקרא "העתק שמש" וזה מועבר למחבר או לעורך לאישורו הסופי (אולי גם לתיקונים אחרונים).

שלב ההדפסה

אישור העתקי השמש לבית הדפוס הוא הוראת הדפסה שלאחריה בית הדפוס שולח את הספר לכריכיה (אם יש צורך בכך) וזהו יש לכם ספר.

ההליך הזה ארוך ואורך כמה חודשים וכל שלב ושלב דורש את אישורו של המחבר.

הוצאות לאור פרטיות מלוות את המחבר במשך התהליך כולו ובסופו מספקות לו את הספר. עבור ליווי זה הן גובות עמלה עבור כל פעולה ופעולה. בדרך כלל, הוצאות אלו עובדות עם ספקים חיצוניים ועל הסכום שהם דורשים מן ההוצאה הן מוסיפות עמלה עבור הליווי שלהם.

רוצה לדעת פרטים נוספים על אודות שירות הפקת ספר?

מוזמן לפנות אלינו בכל שאלה, בקשה, קבלת הצעת מחיר. השאר פרטים, ונדאג לחזור אליך בהקדם, עם כל המידע הרלוונטי.